Pravidlá

Do súťaže sa môže zapojiť každý mladý skiller Slovenska, ktorý nemá viac ako 18 rokov. Tvojou úlohou je vymyslieť čo najkreatívnejší spôsob ako predstavíš a spropaguješ svoju športovú srdcovku čo najväčšiemu počtu mladých ľudí vo veku od 6 do 18 rokov.

Krok číslo 1

Zapoj svoju fantáziu a vymysli niečo super originálne. Svoj nápad – čo, kedy, kde a ako urobíš nám pošli mailom na adresu: sutaze@mozebyt.sk spolu s tvojim menom, priezviskom a telefónnym číslom, na ktorom ťa vieme zastihnúť. Tým sa z teba stáva oficiálny súťažiaci, s ktorým sa následne telefonicky spojíme. To treba stihnúť najneskôr do 24. 11. 2017.

Zaslaním emailu súhlasím so spracovaním osobných údajov

Veľmi radi si tvoj nápad prečítame a ak budeš chcieť, tak ti aj radi poradíme, čo by si mohol/la vo svojom súťažnom projekte vylepšiť, aby to bolo úplne TOP.

Krok číslo 2

Vdýchni svojmu nápadu život a naplno to odpáľ pred ostatnými – nezabudni, aby niekto tvoju prezentáciu natočil na mobil či kameru. Svoje video nám pošli na mail: sutaze@mozebyt.sk a nezabudni k tomu uviesť aj svoje meno a kontakt. To treba stihnúť najneskôr do 30. 4. 2018.

Videá väčšie ako 7MB prosím pošli cez úschovňu.

Ak nevyužiješ našu konzultáciu, môžeš sa do súťaže prihlásiť priamo so zaslaním súťažného videjka – nezabudni spolu s videom napísať svoje meno, priezvisko, vek a telefonický kontakt, na ktorom ťa vieme zastihnúť. (v tomto prípade ti tak odpadáva povinnosť poslať kreatívny nápad vo forme textu mailom – krok 1)

My ťa následne pridáme do komunity mladých skillerov z celého Slovenska, ktorých videjká nájdeš v sekcii súťažné videá.

Naša odborná porota vyberie zo všetkých súťažných videí tri najlepšie, ktorým udelí prvé, druhé a tretie miesto a títo traja mladí skilleri od nás získajú cool ceny.

Za všetky súťažné videjká bude možné neobmedzene a bezplatne online hlasovať. Videjko s najvyšším počtom hlasov takisto získa namakanú cenu. Online hlasovanie trvá od októbra 2017 do 18. 5. 2018. Spomedzi všetkých hlasujúcich vyžrebujeme 5 výhercov, na ktorých taktiež čaká veselá cena.

Porota bude hodnotiť súťažiacich podľa týchto kritérií:

  • Nápad, originalita a kreativita projektu
  • Spôsob realizácie projektu v praxi
  • Počet mladých ľudí, ktorí sa prezentácie zúčastnia

Svoj obľúbený šport môžeš prezentovať sám/a či v spolupráci s viacerými parťákmi, ktorí však nemôžu byť starší ako 18 rokov. Môžeš si tak na pomoc zavolať kamošov, spoluhráčov, suseda či susedu alebo svojho štvornohého rodinného miláčika. Ak do toho chceš zapojiť aj trénera/trénerku či nebodaj svojich rodičov alebo babku či dedka – môže byť, ale to bude jediná výnimka nad vekovou hranicou 18 rokov. :-)

Prezentácia sa môže uskutočniť kdekoľvek – v priestoroch tvojej školy, v blízkosti tvojej školy, v prírode, na športovisku či mieste, kde svoj šport pravidelne vykonávaš, medzi domami na sídlisku, na ulici, v parku či dokonca v nákupnom centre. Určite ťa napadne ešte kopec ďalších cool miest. J Podstatné je, aby si tam nebol/a sám/a a sledovalo ťa dosť mladých ľudí (nezabudni natočiť aj divákov!!).

Ak si však vymyslíš cool spôsob, kedy svoju prezentáciu zrealizuješ virálne – teda na sociálnych sieťach – určite nebudeš diskvalifikovaný/á, ale musíš to mať fakt premakané, aby si mohol pred porotou konkurovať živým podujatiam.

Takisto je len a len na tebe – či urobíš prezentáciu len raz alebo ju zopakuješ viackrát na rôznych miestach. Porota to určite pozitívne ohodnotí, pretože sa zvýši počet mladých ľudí, ktorých na svoj šport môžeš namotať.

Timing

Pre istotu si to pekne zopakujme, nech je všetko jasné. Súťažné video, v ktorom prezentuješ svoj milovaný šport pred ostatnými nám pošli najneskôr do 30. 4. 2018. Čím skôr prezentáciu urobíš a videjko nám pošleš, tým viac hlasov môžeš získať v online hlasovaní, ktoré spúšťame dňa 1. 10. 2017 a bude trvať do 18. 5. 2018. Mená troch víťazov i víťaza online hlasovania budú známe dňa 20. 5. 2018. Nájdeš ich v sekcii víťazi.

Ak by si však chcel/a svoj nápad najprv s nami prekonzultovať a prípadne poradiť, čo by sa dalo ešte vylepšiť – treba to stihnúť najneskôr do 24. 11. 2017. Túto možnosť nemusíš využiť a do súťaže sa prihlásiš až zo zaslaním svojho súťažného videjka.

Tipy a triky

  • Daj si záležať na tom ako všetko premyslíš a zorganizuješ.
  • Prezentáciu urob na takom mieste, kde sa nachádza veľa tvojich rovesníkov alebo kam ich dokážeš pozvať a ľahko sa tam aj dostanú.
  • Mysli na to, že to robíš pre ľudí tvojej krvnej skupiny, teda nie pre dospelákov a motivovať chceš aj nešportovcov.
  • Tvoje skills nie sú to najdôležitejšie, môžeš byť vo svojom športe priemerný/á, ale podstatné je nadšenie a energia, s akou ho dokážeš odprezentovať ostatným tak, aby sa na to namotali.
  • Určite nezabudni na nejakú super hudbičku – dodá tvojej prezentácii grády a šťavu.
  • Interaktivita je TOP – skús vymyslieť ako do svojej prezentácie zapojíš aj prítomných divákov – ľudia to milujú a určite potešíš aj porotu.
  • Nepodceň ani samotné súťažné videjko, ktoré ti niekto z akcie natočí. Naživo to môže byť mega super, ale ak to bude zle natočené, porota ohodnotí len to, čo uvidí a rovnako aj zvyšok Slovenska.