All Star School

PRAVIDLÁ

Do súťaže sa môže zapojiť vaša škola ako jeden súťažný tím.

Súťaž má dve kategórie:

 • Základné školy
 • Stredné školy

Súťaž dáva priestor všetkým školám Slovenska odprezentovať a spropagovať svoju športovú činnosť, úspechy a výsledky mladých športovcov, ako aj inovatívne postupy pedagógov pri zážitkovej forme práce s deťmi a mládežou v rámci pohybových aktivít.

Súťaž prioritne nevyzdvihuje len nadpriemerne talentovaných športovcov, ale sleduje oveľa dôležitejšie poslanie – aby sa pravidelný pohyb stal prirodzenou súčasťou životného štýlu čo najväčšej skupiny detí a mládeže na Slovensku.

Okrem rodičov sú to práve „neviditeľní hrdinovia“ - teda učitelia, tréneri a pracovníci s mládežou, na ktorých pleciach stojí táto veľká výzva.

Ako sa môže škola do súťaže zapojiť?

1. Prihláste sa

Kliknite na sekciu PRIHLÁŠKA a v prihlasovacom formulári vyplňte všetky údaje a na záver kliknite na tlačítko odoslať.

Následne vás obratom budeme informovať o úspešnom prihlásení do súťaže.

* Prihláste sa čím skôr, pretože prvých 15 prihlásených škôl navštívi tím internetovej TV MÔŽEBYŤ.SK a bezplatne natočí vaše súťažné video presne podľa vášho zadania.

2. Spropagujte sa


Text

Učitelia spolu so žiakmi pripravia a napíšu o svojej škole - unikátnych športových hrách či športových a pohybových aktivitách/krúžkoch, športových úspechoch žiakov na školských aj klubových súťažiach za posledné 2 roky, práci pedagógov, atď. - krátky text, v ktorom majú priestor sa v čo najlepšom svetle spropagovať. Text by mal mať maximálnu dĺžku jednej A4 strany vo worde.

Aby ste hlasujúcej verejnosti - ale aj našej odbornej porote - dokázali, že práva vaša škola žije športom a pohybom a to po celý rok – dôležité je v texte spomenúť čo najväčšiu rozmanitosť športových aktivít, ktorým sa žiaci venujú. Môže ísť o pohybové aktivity, ktoré žiaci robia v rámci školy, ale aj mimo školy vo svojom voľnom čase. Rovnako dôležitá je informácia o tom, akým spôsobom učitelia popularizujú šport medzi svojimi žiakmi – teda aj medzi skupinou, ktorá nepatrí medzi pohybovo najzdatnejších.

Videá

K vyššie uvedenému textu je potrebné natočiť aj ľubovoľný počet krátkych videí (môžu byť točené na kameru, ale aj mobilom), ktoré budú dokumentovať a zobrazovať to, o čom píšete v texte - spropagujú športové dianie na škole a zobrazia - ako škola a jej žiaci žijú pohybom. Vo videách by sa okrem športujúcich žiakov (môžu byť aj v rôznych skupinkách – podľa toho – aký pohyb je ich srdcovkou) mali aspoň v minimálnom rozsahu objaviť aj vybraní učitelia, o ktorých sa píše v texte. :-)

Dôležitá je dobrá energia, radosť z pohybu a cení sa aj zmysel pre humor a kreativita. :-)

Doporučenie –ako na to: samostatné videá bez hudby - mustra:

 1. predstavenie školy, školský slogan, na kameru
 2. športovanie v škole – zábery v pohybe
 3. ( dobrovoľné ) ak je v škole videomacher, ktorý to postrihá a pošle hotové video – doporučujeme radšej tiež bez hudby, kvôli autorským právam

Text spolu s videami je potrebné poslať najneskôr do 18. 12. 2018 na email: ass@mozebyt.sk .

Videá väčšie ako 7MB prosím posielajte cez ľubovoľný typ úschovne.

Tím internetovej TV MÔŽEBYŤ.SK na základe zaslaných materiálov vytvorí pre každú školu súťažné video (zostrihá video materiál a nahrá voiceover s textom o škole).

Súťažné video bude mať maximálnu dĺžku 3 minúty a bude niesť názov školy, ktorú propaguje v rámci jej súťažného „profilu“.

V prípade, že vami dodané video nebude potrebovať žiadnu post produkčnú supervíziu (strih, nahraný komentár, atď), bude zaradené do súťaže 1:1.

Jednotlivé súťažné videá budú postupne pribúdať v sekcii VIDEÁ/HLASOVANIE – nechajte sa inšpirovať ako na to – a zároveň si spoločne premyslite – ako byť originálny a odlíšiť sa od ostatných.

3. Hlasujte a získajte ďalších hlasujúcich „fanúšikov“

Za všetky školy a ich súťažné videá bude môcť široká verejnosť (vrátane žiakov a učiteľov, rodičov, kamarátov, susedov, atď.) hlasovať:

   a.)  Online hlasovanie

V sekcii VIDEÁ/HLASOVANIE bude dňa 25. 1. 2019 spustené online hlasovanie. Hlasovať bude možné bezplatne a neobmedzene za všetky školy resp. ich súťažné videá.

Šérujte a zdieľajte svoje súťažné videá či videá svojich favoritov cez sociálne siete a získajte tak ďalších hlasujúcich fanúšikov.

Hlasovanie trvá do 30. 4. 2019.

Spomedzi všetkých hlasujúcich budú na záver súťaže vyžrebovaní výhercovia skvelých CIEN.

   b.) Hlasovanie v regionálnych novinách MY

Za svojich favoritov budú môcť ľudia hlasovať aj prostredníctvom regionálnych novín MY, kde v mesiacoch február – apríl 2019 nájdete hlasovacie kupóny spolu s informáciami o hlasovaní.

Spomedzi hlasujúcich čitateľov MY budú na záver súťaže vyžrebovaní výhercovia skvelých CIEN.

Hlasy získané v hlasovaní s novinami MY sa pripočítajú k hlasom získaným v online hlasovaní podľa nasledovnej mechaniky:

1 hlasovací kupón = 5 online hlasov

1 ročné predplatné novín MY = 250 online hlasov

Objednávku predplatného týždenníkov MY bude možné vybaviť osobne v jednotlivých redakciách.

Hlasujúci čitatelia z Bratislavy si budú môcť noviny zakúpiť v týchto novinových stánkoch na adresách:

 • Vajnorská 100
 • Predstaničné nám.1
 • Saratovská 35
 • Pri starom letisku

Hlasujúci čitatelia z Bratislavy si budú môcť objednávku predplatného vybaviť mailom na adrese: marketing.nr@petitpress.sk

4. Víťazi hlasovania

Každá súťažná kategória (základné aj stredné školy) bude mať dvoch víťazov – školy, ktoré získajú v hlasovaní najviac hlasov po celkovom sčítaní (online + MY).

Štyri víťazné školy spozná celé Slovensko a získajú atraktívne CENY.

Názvy víťazných škôl nájdete spolu s menami vyžrebovaných výhercov spomedzi hlasujúcich (online aj MY) dňa 20. 5. 2019 v sekcii VÍŤAZI.

5. Víťazi, ktorých vyberie odborná porota

Spomedzi všetkých zapojených škôl (ZŠ aj SŠ) vyberie odborná porota 3 školy, ktoré najviac žijú pohybom a športom a tie získajú CENY:

1. miesto - Street workoutové ihrisko v hodnote 10 000 eur

2. miesto - Street workoutové ihrisko v hodnote 5 000 eur

3. miesto - Street workoutové ihrisko v hodnote 2 500 eur

od hlavného partnera súťaže: Veríme v Zábavu, s.r.o.

Odborná porota bude hodnotiť školy podľa nasledujúcich kritérií:

 • Inovatívne postupy pedagógov pri zážitkovej forme práce s deťmi a mládežou v rámci pohybových aktivít – čiže akým spôsobom učitelia popularizujú šport medzi svojimi žiakmi – teda aj medzi skupinou, ktorá nepatrí medzi pohybovo najzdatnejších.
 • Rozmanitosť športových a pohybových aktivít, ktorým sa žiaci v škole či vo voľnom čase venujú.
 • Umiestnenie v hlasovaní (súčet hlasov online + MY).
 • Dosiahnuté úspechy žiakov na školských aj klubových športových súťažiach za posledné 2 roky.

Názvy troch víťazných škôl nájdete dňa 20. 5. 2019 v sekcii VÍŤAZI.