Projekty

Coca-Cola Cup

Futbalový turnaj „Coca-Cola Cup 2016/2017“ je organizovaný na území Slovenskej republiky. Turnaj je určený pre žiakov a žiačky druhého stupňa základných škôl a gymnázií s osemročným vzdelávacím programom z tried prima až kvarta. Keďže vyhlasovateľom súťaže je ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu, podmienkou účasti škôl na súťaži je zároveň aj prihlásenie cez portál www.skolskysport.sk. O celkovom víťazovi rozhodne Superfinálový turnaj, na ktorom sa zúčastnia 2 najlepšie družstvá v každej kategórii z Českej a Slovenskej republiky.

Všetky zápasy turnaja sa hrajú podľa oficiálnych Pravidiel futbalu FIFA a Propozícií upravených so zreteľom na zvláštnosti tejto školskej športovej súťaže. Prihlásené družstvá budú vylosované do skupín podľa regionálneho hľadiska. Stretnutia 1. – 4. kola sa hrajú formou turnajov. Za víťazstvo získa družstvo 3 body, za remízu 1 bod a za prehru 0 bodov. O konečnom poradí v skupine rozhoduje počet získaných bodov zo všetkých odohraných zápasov. Víťazi postupujú do ďalšieho kola turnaja.

Víťazi krajských kôl postupujú do semifinálového turnaja – 4. kola. Víťazi semifinálových turnajov v chlapčenskej i dievčenskej kategórii si zaistia postup do SUPERFINÁLE, ktorého súčasťou sú Majstrovstvá SR a ČR.

Do Superfinále turnaja žiakov a žiačok postúpia 2 najlepšie družstvá z Českej republiky a 2 najlepšie družstvá zo Slovenskej republiky (víťazi semifinálových turnajov v chlapčenskej i dievčenskej kategórii). Družstvá odohrajú semifinálové zápasy o Majstra Českej republiky, resp. Slovenska, takto: CZE1 – CZE2, SVK1 – SVK2 v každej kategórii. Porazené družstvá odohrajú následne zápasy o 3. miesto a víťazné družstvá finálové zápasy Superfinále.

www.skolskypohar.sk

Takto dnes prebiehal superfinálový deň turnaju Coca-Cola Cup v Dubnici nad Váhom. Gratulujeme víťazom a ďakujeme všetkým za skvelú futbalovú atmosféru :)

Posted by Coca-Cola Školský Pohár Sk on 8. jún 2017